Hattatlar Sofası

Türk hat san‘atı ve Türk hattatları hakkındaki en kapsamlı bilgi bankasını ihtiva eden internet portalı olma gayesiyle yola çıkan hattatlarsofasi.com, Selçuklular’dan başlayarak, Türk hat san’atı tarihinin bir perspektifini çıkarmak, bilhassa hat san’atının tarihi tekamülünde büyük bir rolü bulunan Osmanlı hattatlarının terceme-i halleri çerçevesinde bu kadim san’atın gelecek nesillere intikaline hizmet etmeyi arzu etmektedir.

Yayın hayatına başlayalı sadece altı ay olmasına rağmen, giderek artan ilginiz doğru yolda ilerlemekte olduğumuzu göstermekte ve onbeş yılı aşkın bir süredir devam edegelen çalışmamızda elde ettiğimiz bilgi ve bulguları paylaşma azmimizi ziyadesiyle körüklemektedir. Şüphesiz paylaşmış olduğumuz bilgilerde, bazısı ma’lumumuz olan eksiklikler ve her kul gibi, ulaşamadığımız belge ve kaynaklara dayanan hatalar bulunmaktadır. Böylesine derin bir konuya el atmış olmamız ve elimizdeki zengin bilgi birikiminin paylaşılması nedeniyle, şimdilik bu hata ve eksiklikleri gidermenin mümkünü bulunmamaktadır.

Bununla birlikte sitemizi takip eden siz değerli hüsn-i hat meraklılarının katkıları, bunların giderilmesini sağlayabilir. Bu nedenle, neşretmiş olduğumuz sayfa ve yazılarda tespit etmiş olduğunuz hata ve eksiklikleri yorum olarak bırakmanızı ve ilave edebileceğiniz her türlü bilgi ve belgeyi hattatlarsofasi@gmail.com adresine göndermenizi istirham edeceğiz. Her türlü katkınız ciddiyetle tahlil edildikten sonra, akademik kurallar çerçevesinde, isminizle birlikte sayfa ve yazılara eklenecektir.

Bu kutlu yolda bizi yalnız bırakmayacağınızı ümid eder, ilginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

hattatlarsofasi.com


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s